Medarbejdere

Mød holdet bag MAFE

Hver dag står vi sammen for at give Magleby Fri- & Efterskoles børn og unge den allerbedste hverdag. Vi hjælper, støtter, krammer, hepper og udfordrer. 

Her kan du møde os alle sammen!

 

Medarbejdere på kontoret

Susanne Brødsgaard Thomsen

Susanne Brødsgaard Thomsen

Forstander

Conni Hansen

Conni Hansen

Skolesekretær

Lotte Pedersen

Lotte Pedersen

Koordinator og mentor

Susy Bøgebjerg Andreasen

Susy Bøgebjerg Andreasen

Bogholder

Medarbejdere på efterskolen

Torben Sinnet

Torben Sinnet

Lærer

Matematik, engelsk, tysk, golf, kulturfag og naturfag

Tina Jæger

Tina Jæger

Lærer

Kunst

Kristian Axelsen

Kristian Axelsen

Lærer

Idræt naturfag, kulturfag, bueskydning og vandsport

Philip Bo Stobbe

Philip Bo Stobbe

Lærer

Biologi, geografi, fysik/kemi, matematik, idræt og jagttegnsundervisning m.fl.

Pernille Rosendahl

Pernille Rosendahl

Lærer

Naturfag, matematik, sejlads, håndværk, idræt og svømning

Helle Kjær

Helle Kjær

Lærer

Dansk, matematik og vejledning

Mads Arbo Thomsen

Mads Arbo Thomsen

Lærer og mentor

Billedkunst

Peter D. V. Schaeffer

Peter D. V. Schaeffer

Lærer

Kulturfag, naturfag, idræt, bushcraft og håndværk

Claus Christensen

Claus Christensen

Lærer

Matematik, dansk og skak

Max Staal Dinesen

Max Staal Dinesen

Valgslærer

Selvforsyning og HEMA-fægtning

Freddy Tolstrup

Freddy Tolstrup

Lærer

Værksted

Rie Lykke Aagaard

Rie Lykke Aagaard

Lærer

Dansk, historie, samfundsfag, religion, ridning og yoga

Kasper Heck Weismann

Kasper Heck Weismann

Lærer

Dansk, historie, religion og samfundsfag

Søren Krull

Søren Krull

Lærer og mentor

Dansk, historie, religion, samfundsfag og engelsk

Mads Lund Undén

Mads Lund Undén

Lærer

Sejlads, navigation, tysk og projektfag i 10. klasse

Dorte Qvist Gregersen

Dorte Qvist Gregersen

Lærer

Matematik og engelsk

Morten Kirketofte

Morten Kirketofte

Lærer

Matematik, naturfag, idræt og vandsport

Ulrik Pihl

Ulrik Pihl

Leder ØSNC og lærer

Ledelse på Øhavslinjen og vandsport

Vivi Lolk

Vivi Lolk

Lærer

Dansk, engelsk og vejledning

Marie Jakobsgaard

Marie Jakobsgaard

Lærer (efterskole og friskole)

Fysik/kemi, tysk og akroyoga 

Trine Egmose

Trine Egmose

Lærer (efterskole og friskole)

Dansk, idræt, krea, kulturfag og kunst

Henrik Karup Frederiksen

Henrik Karup Frederiksen

Lærer (efterskole og friskole)

Matematik, naturfag, håndværk og design, idræt, kulturfag, friluftsliv, jagttegn og  bueskydning

Jakob Have

Jakob Have

Lærer (efterskole og friskole)

Engelsk, matematik, idræt og drama 

Kristina Holt

Kristina Holt

Mentor og pædagog

Madkundskab

Kirsten Hjort

Kirsten Hjort

Mentor og NADA

Jesper Søfelde

Jesper Søfelde

Mentor

Medarbejdere på friskolen

Trine Toftdal Hansen

Trine Toftdal Hansen

Pædagog og friskolekoordinator

Indskolingen, dansk, matematik og læsevejleder

Flemming Thomsen

Flemming Thomsen

Pædagog

SFO, støtte, idræt, kulturfag, og naturfag

Lisbeth Henriksen

Lisbeth Henriksen

Pædagog

Indskolingen, dansk, matematik og idræt

Hjørdis Valgards-dottir

Hjørdis Valgards-dottir

Lærer

Indskolingen, dansk, engelsk, kulturfag, krea, idræt og svømning

Dorthe Ingemann

Dorthe Ingemann

Støtte

Dansk, matematik og krea

Teknisk administrativt personale

Bo Svensson

Bo Svensson

Pedel

Frank Rækjær

Frank Rækjær

Pedel

Dora Rasmussen

Dora Rasmussen

Buschauffør

Mie Skovhaur

Mie Skovhaur

Køkkenleder

Jeanette Bruun

Jeanette Bruun

Rengøringsassistent