Skema efterskole Magleby

Tid/Ugedag Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
07.00-07.30 Morgenmad v/HJ
07.30-08.00 Rengøring

KW, HK, SK

Rengøring

AH, KA, IV

Rengøring

FY, CC, VL

Rengøring

HF, PS, MJ

Rengøring

TJ, JS, LN

08.10-08.30 Morgensamling

TJ, FY, SK, CC, KW, HK, VL

Morgensamling

AH, KA, HF, PS, HK, IV

Morgensamling

TJ, FY, SK, CC, KW, HK, VL

Morgensamling

KA, HF, PS, VL MJ

Morgensamling

TJ, FY, SK, CC, KW, LN, JS

08.30-10.00 Dansk8: TJ, FY

Dansk9: SK, CC, KW

Dansk10: HK, VL

Matematik8: AH, MJ

Naturfag9: KA, HF, PS

Matematik10: HK, IV

Dansk8: TJ, FY

Dansk9: SK, CC. KW

Dansk10: HK, VL

Idræt8: MJ

Naturfag9: KA; HF, PS

Engelsk10: VL, HJ

Dansk8: TJ, FY

Dansk9: SK, CC, KW

Idræt10: LN

 

10.00-10.30 Pause
10.30-12.00 Engelsk8: FY

Engelsk9: SK, KW, TS

Engelsk10: VL, HJ

Idræt8: MJ

Matematik9: CC, PS, TS

Matematik10: HK, IV

Naturfag8: AH

Idræt9: KA, PS

Dansk10: HK, VL

 

Matematik8: AH, MJ

Matematik9: CC, PS, TS

10. valgfag fysik: IV

Tysk8: RG

Tysk9: MU, CC, TS

Dansk10: HK, VL

12.00-12.30 Frokost
Middagsvagt VL MJ JS AH LN
12:30-14:00 Aktivitetsfag: SK, KW, HF, LN

Kropsafspænding v/LN

 

Team matematik

 

Aktivitetsfag: KW, HK, PS, JS Aktivitetsfag hver anden uge: SK, FY, AK, LN

Team og Lærermøde hver anden uge

Aktivitetsfag: AK, VL, TS, JS

 

 

Engelsk8: FY

Engelsk9: SK, KW, TS

Engelsk10: VL, HJ

14:00-15:30 Kulturfag8: FY

Kulturfag9: SK, KW, PS

Matematik10: HK, IV

Naturfag8: AH

Idræt9: KA, PS

10. Valgfag Digitalfaget: HK, IV

Kulturfag8: FY

Kulturfag9: SK, KW; PS

Idræt10: LN

Tysk8: RG

Tysk9: MU, CC, TS

10. valgfag – selvforsyning: AK

10. valgfag: VL

Busafgang m. efterskolebussen 14:30
Aftenvagt SK, PS½, AH½ MJ, KW MU (lige uger), AK (ulige uger), RG VL, AK HK, TS, FY
15:30-16:00 Eftermiddagsmad Eftermiddagsmad Eftermiddagsmad og kontaktguppemøde Eftermiddagsmad  
16:00-18:30 Ridning RA

Jagttegn: PS, HF½

Kajak: AK, UP

Golf TS

Bueskydning: KA, HF, PS

Kunst: TJ,

Selvforsyning: LN og Max

 

 

Just Move: LN

Dykning v/Natalia

Fægtning v/Max

Værksted: FY

Bueskydning KA, HF, PS

Ridning RA

 

 
18:30-19:00 Aftensmad Aftensmad Aftensmad Aftensmad  
19:00-20:30   Kunst: TJ; MT Værksted: FY    
21:00-21:30 Aften the Aften the Aften the Aften the  
22:00-22:30 Godnat og sov godt Godnat og sov godt Godnat og sov godt Godnat og sov godt  
Nat HF AH MJ VL  

 

Prøvefri / 9klasses prøve / 10. klasse og 9. klasse efter 10. klasse. Vi tager forbehold for ændringer.