Skema Øhavslinjen

UGE 34-41
Tid/Ugedag Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
07.00-08.00 Morgenmad og morgensamling
08.00-11.30

Inkl 30min pause 4 lektioner

Tysk MU

(+MT)

Dansk RA

(+MT)

Sejlads PR MU Dansk RA kultur

FY

Naturfag MT PR
11.45-12.15 Frokost
12.30-14:45 Sejlads MU

(+MT)

Kend Strynø

UP , AG LB og Andre

Sejlads PR +´UP Kajak LB+UP

FY

Engelsk RA

PR

14.45-15:00 Eftermiddagsmad MU +MT Eftermiddagsmad Eftermiddagsmad Eftermiddagsmad  
15:00-16:30 MT   Matematik PR Kajak LB + UP FY  
16:30-18:00 Tilbud Ridning Tilbud Havsvømning PR Kajak LB + UP FY  
18:30-19:00 Aftensmad

MT

Aftensmad

UP

Aftensmad

PR

Aftensmad

FY

 
19:00-21:00 MT UP AG/RA/MT UP  
21:00-21:30 Aften the MT Aften the

UP

Aften the Aften the UP  
21:30-22:00 Rengøring Rengøring Rengøring Rengøring  
22:00-22:30 Godnat og sov godt

MT

Godnat og sov godt

UP

Godnat og sov godt

AG/RA/MT

Godnat og sov godt

UP

 

 

 

UGE 43-50
Tid/Ugedag Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
07.00-08.00 Morgenmad og morgensamling
08.00-11.30

Inkl 30min pause 4 lektioner

Tysk MU Dansk/Engelsk/Kulturfag RA Matematik og Navigation PR MU Dansk/Engelsk/Kulturfag RA FY Naturfag MT PR
10:30 – 11:45 Madkundskab MT Madkundskab MT Madkundskab MT Madkundskab MT Madkundskab MT
11.45-12.15 Frokost
12.30-14:45 Tysk MU Dansk/Engelsk/Kulturfag RA Matematik og NavigationPR Idræt LB UP Dansk/Engelsk/Kulturfag RA

PR

14.45-15:00 Eftermiddagsmad  
15:00-16:30 Ridning tilbud   Bådværft PR Bådværft Tilbud FY UP  
16:30-18:00 Ridning tilbud   Bådværft PR Bådværft Tilbud  FY UP  
18:30-19:00 Aftensmad  
19:00-21:00          
21:00-21:30 Aften the Aften the Aften the Aften the  
21:30-22:00 Rengøring Rengøring Rengøring Rengøring  
22:00-22:30 Godnat og sov godt

 

Godnat og sov godt

 

Godnat og sov godt

 

Godnat og sov godt

 

 

 

 

 

UGE 51-2 Prøveperiode
Tid/Ugedag Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
07.00-08.00 Morgenmad og morgensamling
08.00-11.30

Inkl 30min pause 4 lektioner

Tysk MU Dansk/Engelsk/Kulturfag RA Matematik og Navigation PR MU Dansk/Engelsk/Kulturfag RA FY Naturfag MT PR

 

11.45-12.15  
12.30-14:45 Tysk MU Dansk/Engelsk/Kulturfag RA Matematik og Navigation PR Idræt LB UP Dansk/Engelsk/Kulturfag RA

PR

14.45-15:00          
15:00-16:30     Bådværft PR Bådværft FY UP  
16:30-18:00     Bådværft PR Bådværft FY UP  
18:30-19:00 Aftensmad

MT

Aftensmad

UP

Aftensmad

PR

Aftensmad

FY

 
19:00-21:00          
21:00-21:30 Aften the MT Aften the

UP

Aften the Aften the UP  
22:00-22:30 Godnat og sov godt MT Godnat og sov godt

UP

Godnat og sov godt

 

Godnat og sov godt

UP

 

 

 

 

UGE 3-13
Tid/Ugedag Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
07.00-08.00 Morgenmad og morgensamling
08.00-11.30

Inkl 30min pause 4 lektioner

Naturfag Dansk   Matematik NavigationPR MU Dansk Matematik
10:30-11:45 Madkundskab Madkundskab Madkundskab Madkundskab Madkundskab
11.45-12.15  
12.30-14:45 Naturfag   Matematik Idræt Førstehjæp/ROC
14.45-15:00 Eftermiddagsmad MU +MT Eftermiddagsmad Eftermiddagsmad Eftermiddagsmad  
15:00-16:30 Ridning Tilbud   Bådværft Bådværft  
16:30-18:00 Ridning Tilbud   Bådværft Bådværft  
18:30-19:00 Aftensmad

MT

Aftensmad

UP

Aftensmad

PR

Aftensmad

FY

 
19:00-21:00 Idræt        
21:00-21:30 Aften the MT Aften the

UP

Aften the Aften the UP  
22:00-22:30 Godnat og sov godt MT Godnat og sov godt

UP

Godnat og sov godt

 

Godnat og sov godt

UP

 

 

 

 

UGE 14-22
Tid/Ugedag Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
07.00-08.00 Morgenmad og morgensamling
08.00-11.30

Inkl 30min pause 4 lektioner

Naturfag Dansk Matematik/Naturfag Dansk Matematik
10:30 – 11.45 Madkundskab/Sejlads/Kajak Madkundskab/Sejlads/Kajak Madkundskab/Sejlads/Kajak Madkundskab/Sejlads/Kajak Madkundskab/Sejlads/Kajak
11.45-12.15  
12.30-14:45 Madkundskab/Sejlads/Kajak Madkundskab/Sejlads/Kajak Madkundskab/Sejlads/Kajak Madkundskab/Sejlads/Kajak  
14.45-15:00 Eftermiddagsmad MU +MT Eftermiddagsmad Eftermiddagsmad Eftermiddagsmad  
15:00-16:30          
16:30-18:00          
18:30-19:00 Aftensmad

MT

Aftensmad

UP

Aftensmad

PR

Aftensmad

FY

 
19:00-21:00 Idræt     Idræt  
21:00-21:30 Aften the MT Aften the

UP

Aften the Aften the UP  
22:00-22:30 Godnat og sov godt MT Godnat og sov godt

UP

Godnat og sov godt

 

Godnat og sov godt

UP

 

 

 

 

UGE 23-26
Tid/Ugedag Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
07.00-08.00 Morgenmad og morgensamling
08.00-11.30

Inkl 30min pause 4 lektioner

Dansk Idræt Matematik Madkundskab/Sejlads/Kajak Naturfag
10.30-11.45 Madkundskab/Sejlads/Kajak Madkundskab/Sejlads/Kajak Madkundskab/Sejlads/Kajak Madkundskab/Sejlads/Kajak Madkundskab/Sejlads/Kajak
11.45-12.15  
12.30-14:45 Madkundskab/Sejlads/Kajak Madkundskab/Sejlads/Kajak Madkundskab/Sejlads/Kajak Madkundskab/Sejlads/Kajak Madkundskab/Sejlads/Kajak
14.45-15:00 Eftermiddagsmad MU +MT Eftermiddagsmad Eftermiddagsmad Eftermiddagsmad  
15:00-16:30          
16:30-18:00          
18:30-19:00 Aftensmad

MT

Aftensmad

UP

Aftensmad

PR

Aftensmad

FY

 
19:00-21:00          
21:00-21:30 Aften the MT Aften the

UP

Aften the Aften the UP  
22:00-22:30 Godnat og sov godt MT Godnat og sov godt

UP

Godnat og sov godt

 

Godnat og sov godt

UP